Φίλοι που μας παρακολουθούν

Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Οριστική διακοπή στο παιχχνίδι Παναθηναϊκού - Ολυμπιακού (0-1)

ΦΩΤΟ NEWSPORTS.
Με γκολ του Αμπντούν στο 50', ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 1-0 του Παναθηναϊκού μέσα στο ΟΑΚΑ, στο μεγάλο ντέρμπι της 25ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα. Το ματς στο δεύτερο ημίχρονο άρχισε με καθυστέρηση 45 λεπτών ενώ στο 82ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα Τάσος Κάκος διέκοψε οριστικά το ματς λόγω επεισοδίων.
Σύμφωνα με το άρθρο 21 του ΚΑΠ ο Παναθηναϊκός κινδυνεύει....
με αφαίρεση 3 βαθμών φέτος και 2 του χρόνου ενώ στο συγκεκριμένο ματς θα μηδενιστεί και θα το χάσει με 3-0.
Όπως θα καταλάβατε η υπόθεση τίτλος έχει τελειώσει, ενώ για τον Παναθηναϊκό πέραν τον μηδενισμό και την αφαίρεση βαθμών θα φάει και χρηματικό πρόστιμο, αλλά και τιμωρία της έδρας χωρίς φιλάθλους.