Φίλοι που μας παρακολουθούν

Τρίτη 11 Οκτωβρίου 2011

Γεωργία – Ελλάδα: 1-2

Η Ελλάδα στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, ανατρέπει το εις βάρος της 1-0 και νικάει 2-1 την Γεωργία και φεύγει για Euro!
Οι Φωτάκης (79') και Χαριστέας (85'), στέλνουν την Ελλάδα απευθείας στο Euro 2012 που θα γίνει το επόμενο καλοκαίρι στα γήπεδα της Ουκρανίας και της Πολωνίας
Να θυμίσουμε ότι οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 16' με τον Ταργκαμάτζε με απ' ευθείας μακρινό φάουλ.
Ο προπονητής της Εθνικής μας Φερνάντος Σάντος, τα....
χρειάστηκε, βλέποντας για περίπου 80 λεπτά να χάνεται το αήττητό του σερί στο τελευταίο ματς των προκριματικών, ώσπου η λύτρωση ήρθε αρχικά με την ισοφάριση από τον Φωτάκη και τη νίκη έδωσε απλά ο Χαριστέας, απλά έκανε πιο γλυκιά την τρίτη σερί πρόκριση της γαλανόλευκης σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα!