Φίλοι που μας παρακολουθούν

Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Δ' Εθνική, 6ος Όμιλος: Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία της 12ης Αγωνιστικής (Βίντεο από τον αγώνα της Καλαμάτας)

Φάση από το παιχνίδι Αστέρας - Καλαμάτα12 αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δ' Εθνικής στον 6ο όμιλο και έχουμε την Καλαμάτα να κάνει το 11Χ11 και να φτάνει τους 33β. πρώτη στη κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου.
Ούτε ο Αστέρας Μαχαιράδου κατάφερε να ανακόψει την πορεία της "Μαύρης Θύελλας", η οποία πέρασε από τη Ζάκυνθο επικρατώντας..... με 2-0. Μάλιστα, σε συνδυασμό με το "Χ" του Αστέρα Αμαλιάδας στην Αχαϊκή (1-1) αποσπάστηκε 3 βαθμούς.
Στο ντέρμπι της Μεσσηνίας μεταξύ Μεσσηνιακού και Εράνης βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους με 0-1. Το γκολ σημείωσε ο Δασκαλάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 78'. Η ομάδα του Μεσσηνιακού στάθηκε άτυχη αφού στο 52 λεπτό είχε οριζόντιο δοκάρι με το Νινιό.
Σημαντική νίκη για τον Α.Ο. Κυπαρισσίας που επικράτησε του Εθνικού Σαγεΐκων με 1-0 και μάλιστα με αυτογκόλ. Τέλος στα Βραχνέικα, Διαγόρας και Πάμισος έμειναν στο φτωχό 0-0.
Αναλυτικά:
Η Μαύρη Θύελλα είχε την ουσία και πήρε το σπουδαίο τρίποντο στη Ζάκυνθο, αφήνοντας τον τοπικό Αστέρα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην έδρα του χωρίς βαθμό.
Το πρώτο γκολ για τους Καλαματιανούς ήρθε στο 35', ύστερα από μια φάση διαρκείας, όπου ο Τσαγκαράκης  με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στην εκπνοή το ημιχρόνου ο Διαγόρας προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά η κεφαλιά του Προκόπη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 74' ήρθε το δεύτερο τέρμα των φιλοξενουμένων με συρτό σουτ έξω από τη περιοχή με τον Αγγελόπουλο, για να γίνει το τελικό 0-2 παρά το δοκάρι που είχε στο τέλος ο Διαγόρας με τον Τσάνη.