Φίλοι που μας παρακολουθούν

Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2010

Δ' Εθνική, 6ος Όμιλος: Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία της 6ης Αγωνιστικής

6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δ' Εθνικής στον 6ο όμιλο, είχαμε τον πρωτοπόρο Αστέρα Αμαλιάδας να συντρίβει την Εράνη  Φιλιατρών με 6-1, έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Γκέρτσο, ο οποίος σημείωσε τα πέντε από τα έξι τέρματα των γηπεδούχων, ενώ το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μουρούσιας στο 85ο λεπτό.
Στο ντέρμπι της Μεσσηνίας η Καλαμάτα  κέρδισε το Μεσσηνιακό  με... 1-0 έχοντας 5 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, και με 15β να βρίσκεται στη θέση της Βαθμολογίας.
Η "Μαύρη Θύελλα" σ΄ένα δυνατό παιχνίδι κατάφερε να σημειώσει ένα γκολ , στο 44ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου με τον Αγγελόπουλο, που ήταν αρκετό για να δώσει στην ομάδα το τρίποντο.
Στο άλλο ντέρμπι της Μεσσηνίας  η νεοφώτιστη ομάδα της Κυπαρισσίας ήταν η νικήτρια του αγώνα κόντρα στον Πάμισο Μεσσήνης με 1-0. Το "χρυσό" γκολ σημείωσε ο Γεωργόπουλος στο 67ο λεπτό με πλασέ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παναγόπουλου.