Φίλοι που μας παρακολουθούν

Κυριακή 11 Απριλίου 2010

Β’ Εθνική: Ηλιούπολη-Καλαμάτα 3-1

Η Ηλιούπολη επιβλήθηκε εντός έδρας της Καλαμάτας με 3-1, ανατρέποντας το σε βάρος της σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με τον Αργεντινό Τόμας Ντε Βινσέντι και διατήρησαν το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του πρώτου 45λέπτου.
Οι γηπεδούχοι.... .... με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισαν στο 64’ με τον Κώστα Παραρά (4ο φετινό γκολ) και τρία λεπτά αργότερα έκαναν το 2-1 με τον Αργεντινό Λουίς Σαρμιέντο.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 93’ ο Χιλιανός Κρίστιαν Μουνιός.
Η Καλαμάτα από το 75’ υποχρεώθηκε να αγωνιστεί με δέκα λόγω αποβολής του Ντε Βινσέντι.

Η Ηλιούπολη μετά τη νίκη της ελπίζει να πλασαριστεί στην εξάδα, ενώ για την Καλαμάτα τα περιθώρια στένεψαν όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία.