Φίλοι που μας παρακολουθούν

Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2012

Football-League-2: Μεγάλο διπλό για Επισκοπή στην Καλαμάτα

Μεγάλο διπλό για Επισκοπή στην Καλαμάτα | onsports.grTριαντάφυλλο με αγκάθια πρόσφερε στην Καλαμάτα η Επισκοπή, καθώς με τέρμα του Τριανταφύλλου, πέρασε νικηφόρα από τη Μεσσηνία (1-0) και «βύθισε» ακόμα περισσότερο τη Μαύρη Θύελλα.
Το ντεμπούτο του Ζόραν Γέφτοβιτς στον πάγκο της Καλαμάτας δεν συνδυάστηκε με νίκη.
Ούτε καν με ισοπαλία
Η μεσσηνιακή ομάδα γνώρισε τη δεύτερη διαδοχική ήττα της, από....
τη νεοφώτιστη Επισκοπή αυτή τη φορά, έμεινε πίσω στη βαθμολογία και δέχθηκε χαστούκι στην προσπάθεια που καταβάλλει για άνοδο στη Football League.
Το Δημοτικό Στάδιο θύμιζε βούρκο λόγω της δυνατής βροχόπτωσης και το έργο των παικτών των δύο ομάδων ήταν εξ ορισμού δύσκολο.
Το πρώτο ημίχρονο είχε λίγες φάσεις και οι περίπου 500 οπαδοί της γηπεδούχου ευελπιστούσαν ότι θα παρακολουθήσουν ένα καλύτερο δεύτερο 45λεπτο
Η αλήθεια είναι ότι ποιοτικά μπορεί να μην ήταν το πιο θεαματικό, είχε όμως αν μη τι άλλο συγκινήσεις.
Η Επισκοπή έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 62' όταν ο Τριανταφύλλου βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Ζαρόπουλο, αλλά νικήθηκε από τον γκολκίπερ της Καλαμάτας
Δύο λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρουμπάκη. Οχι μόνο δεν εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό μειονέκτημα οι Μεσσήνιοι, αλλά στο 76' δέχθηκαν και το χαστούκι
Από πάσα του Φραντζεσκάκη, ο Τριανταφύλλου έπιασε στον ύπνο την άμυνα των γηπεδούχων και πήρε εκδίκηση για τη χαμένη ευκαιρία του 62'.
Αιφνιδιάστηκαν που αιφνιδιάστηκαν οι παίκτες του Γέφτοβιτς, ήρθε και η αποβολή του Τσιμικλή στο αμέσως επόμενο λεπτό και κάπου εκεί το παιχνίδι έληξε.
Οι Κρητικοί πήραν μια μεγάλη νίκη, όχι μόνο από βαθμολογικής άποψης, αλλά και από ψυχολογικής, δεδομένου ότι είναι νεοφώτιστοι στην κατηγορία και χρειάζονται τέτοια αποτελέσματα.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ζαρόπουλος, Τρίψας, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Σκαρλάτος, Τσιμικλής, Τσαγκαράκης (82' Πούτσι), Ηλιόπουλος, Καούνος, Πασάς (75' Αθανασόπουλος), Γεωργιόπουλος
ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Κελαϊδής, Ψωμάς, Τριανταφύλλου (93'  Πουλάκης), Ρουμπάκης, Δελήμπασης, Κοζανίδης (66' Μποτωνάκης), Σελινιωτάκης, Αργυράκης, Τζέκος (70' Φραντζεσκάκης), Μαραθιανός, Δερμίσης