Φίλοι που μας παρακολουθούν

Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2010

Δ' Εθνική, 6ος Όμιλος: Τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία της 8ης Αγωνιστικής

8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δ' Εθνικής στον 6ο όμιλο, είχαμε τον Αστέρα Αμαλιάδας να κερδίζει με άνεση εκτός έδρας με 0-3 τον Εθνικό Σαγέικων και να είναι πάντα πρώτος στον όμιλο (22β). Να θυμήσουμε ότι δεν έχει ακόμη κάνει το ρεπό του και έχει μία ισοπαλία.
Ακολουθεί η πολύ δυναμική Καλαμάτα που είναι μολις 1 βαθμό πιο πίσω και με το απόλυτο 7Χ7 έχει 21β
Η "Μαύρη Θύελλα".... στο ένα από τα δύο ντέρμπι της Μεσσηνίας, χωρίς να δυσκολευτεί και αρκετά σοβαρή στο παιχνίδι της, κέρδισε την Εράνη Φιλιατρών με 3-0. Στο 22΄ ο Αθανασόπουλος, στο 60΄ ο Αγγελόπουλος και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σισμανίδης είναι οι τρεις σκόρερ για τους γηπεδούχους.

Ένα πολύ δυνατό ματς με τέσσερα γκολ και τρεις αποβολές, ήταν αυτό μεταξύ των Κροκεών και του Πάμισου Μεσσήνης. Οι "Νησιώτες"  προηγήθηκαν στο 20΄ με τον Μπεγέτη με διπλή προσπάθεια, αφού εκτέλεσε πέναλτι και μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα κατάφερε από κοντά να κάνει το 0-1
Στο 32΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους με κεφαλιά του Κάνιστρα 0-2, ενώ λίγο πριν κλείσει το 1ο ημίχρονο, ο Πάμισος έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ηλιόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν στο 48΄ με τον Τρανό να μειώσουν σε 1-2. Το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε στο 54΄ από τον Πριφτάκη. Στο 58΄ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Τρανό, ενώ στο 80΄ και στο 89΄ αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη οι Σπηλιωτόπουλος και Μαναριώτης από τους γηπεδούχους.
Στο άλλο ντέρμπι της Μεσσηνίας η νεοφώτιστη ομάδα της Κυπαρισσίας αναδείχθηκε ισόπαλη με το Μεσσηνιακό 1-1 σε ένα μέτριο παιχνίδι ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη η Κυπαρισσία προηγήθηκε με το Γεωργόπουλο στο  50΄ 1-0, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 70΄ με το Νινιό. Δίκαιο κρίνεται το αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες.